Lyžiarske stredisko Čertov

Ski Čertov

Lyžiarske stredisko Čertov sa nachádza v regióne Javorníky/Kysuce. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 600 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 900 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až čítaj viac..

Čachtický hrad

Čachtický hrad

Čachtický hrad je dnes zrúcanina hradu na vápencovo-dolomitickom vrchu (375 m n. m.) v Čachtickom krase,Malých Karpatoch medzi obcami Čachtice a Višňové. Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný kráľovský kastelán. V čítaj viac..

Hrad Červený Kameň

Hrad Červený Kameň

Červený Kameň je hrad na Slovensku na juhovýchodnom svahu Malých Karpát neďaleko Modry nad obcou Častá .Najkrajším hradom v Malých Karpatoch, ležiacim len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy je jeden z najachovanejších slovenských hradov. V 16. storočí bol prestavaný na mohutnú pevnosť s fortifikačným systémom patriacim k čítaj viac..