OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aquapark Thermal park Bešeňová leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová.Nachádza sa len 12 kilometrov od Ružomberka. Thermal park je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. Centrum je výborné pre relax vďaka peknému prostrediu Malej Fatry a Chočských vrchov, zaujímavostiam v okolí a množstvom adrenalínových či pokojnejších aktivít.

Termálna voda, ktorá plní bazény v Thermal parku Bešeňová, vyviera z hĺbky 1987 metrov. Na povrch sa dostáva s teplotou 60,5 °C a pre potreby aquaparku sa ochladzuje na teploty 26 – 39 °C. Minerálna voda obsahuje vápnik, sodík, horčík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, kysličník uhličitý a veľa ďalších minerálov. Toto zloženie priaznivo pôsobí na ľudské telo, najmä na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. V aquaparku Thermal Park Bešenová sú vnútorné a vonkajšie bazény s geotermálnou vodou od 24 -39 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie. K dispozícii je 8 vonkajších bazénov, a 3 vnútorné bazény. Pre relax slúži v Vitálny svet, ktorý ponúka široký výber relaxačných procedúr, ako sú inhalácie, rímske kúpele, sauny, ci rašelinové zábaly.
Je tu dokopy 18 bazénov, 15 toboganov. Vďaka tomu Aquapark Thermal Park Bešenová ponúka nielen adrenalín a oddych, ale aj možnosť liečenia.

Aquapark Thermal park Bešeňova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *