Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období. Návštevníkov kúpaliska tvoria nielen Slováci, ale aj turisti z Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska a iných krajín. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novotvorený Wellness centrum Aquamarin.

Prvý vrt v obci Podhájska sa realizoval v roku 1973 pracovníkmi naftových dolov z Gbelov v rámci úlohy Geologického ústavu Ľ. Štúra v Bratislave.Vrtné práce boli ukončené dosiahnutím hĺbky 1900 m. Z tej sa pod silným tlakom začala chrliť približne 80 °C horúca voda s obsahom jódu, ktorý ju sfarbuje do hneda.
Tento projekt zahŕňa rozšírenie atraktívnych služieb v oblasti bazénov a komplexnej zmeny poskytovaných gastronomických služieb v rámci vybudovania nového gastrocentra s tým cieľom, aby stravovacie služby boli poskytované návštevníkom i po uzavretí termálneho kúpaliska. Samotné termálne kúpalisko Podhájska je otvorené celoročne s prestávkou v apríli, kedy prebieha generálne čistenie bazénov. Sú dodržiavané hygienické normy, o čom svedčí i fakt, že pravidelnými hygienickými kontrolami nebolo za 20 rokov fungovania kúpaliska zistená žiadna nákaza baktériami, či hubami. Je to zabezpečené i vysokou koncentráciou soli, ktorá priamo ničí všetky baktérie.

Kapacita kúpaliska je 5500 osôb. Nachádzajú sa tu 2 plavecké bazény, 4 bazény s termálnou vodou. Min. teplota 26 °C max. teplota 38 °C. Sú tu aj tobogany a vodné atrakcie vrátané masáži. Blahodárne účinky má termálna voda i na gynekologické a urologické onemocnenia. Skvelý tip na dobrý výlet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *