Šútovské jazero

Šútovské jazero vzniklo v bývalom lome jeho zatopením. Obec Šútovo sa nachádza 17 kilometrov od Martina smerom na Ružomberok. Od hlavnej cesty je len 100 metrov, za novo postaveným motorestom.

Každý kto túto lokalitu navštívi si nepochybne ihneď spomenie na Winnetoua a Poklad na Striebornom jazere. Krištáľovo priezračná voda akoby z oka vypadla scenérii Plitvických jazier, kde sa Poklad na Striebornom jazere v skutočnosti natáčal. Aj napriek tomu, že toto jazero nieje oficiálnym rekreačným strediskom, ľudia ho v letných mesiacoch hojne využívajú na rekreačné účely.

Jazero býva v letnej sezóne plné. Návštevníci prichádzajú nielen z okolia Martina, ale dokonca aj zo zahraničia. Láka ich nádherná čistá voda.
Pláže okolo jazera sú štrkové. Voda je chladnejšia, na jazere sa môže návštevník aj člnkovať. Plávanie a kúpanie je na vlastné riziko, nie je prítomný plavčík, ani záchranná služba.

Okolo jazera sú aj dva bufety, kde je možné sa občerstviť. V blízkom okolí je možnosť ubytovania. Pri jazere je malé záchytné parkovisko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *