Ski Čertov

Lyžiarske stredisko Čertov sa nachádza v regióne Javorníky/Kysuce. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 600 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 900 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,5 km.

V areáli strediska Čertov sa nachádzajú 5 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 2800 osôb za hodinu. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska. V stredisku sa nachádza 5 lyžiarskych vlekov:
Lamže – dĺžka 700 m, Balúchovec– dĺžka 950 m, Krivá – dĺžka 300 m, ďalej Tatrapoma a vlek pre deti, ktoré sú určené pre začiatočníkov i skúsených lyžiarov. Tieto pokrývajú 5 zjazdoviek s celkovou dĺžkou tratí 5,4 km, z čoho je 1000 m umelo zasnežovaných. Vleky sú počas sezóny v prevádzke od 9:00 do 16:00 hod. Večerné lyžovanie je v  stredu a v  piatok od 18:00 do 20:30 hod. Cena vlekov je 8€, deti 6€.

Pod nástupnou stanicou sa nachádza bufet Čertík, ktorý vám ponúka rýchle občerstvenie a nápoje. V stredisku je bezplatné parkovanie. Na každodenne upravovaných svahoch si prídu na svoje pokročilí lyžiari i začiatočníci. V areáli sa nachádza lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola Skippy Club. Určite si príďte zalyžovať na toto lyžiarske stredisko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *