Kúpele Smrdáky

Prírodné liečebné Kúpele Smrdáky ležia v Západnej časti Slovenska na úpätí Bielych Karpát asi 90 km od Bratislavy, 60 km západne od Piešťan a 8 km od okresného mesta Senica. Areál kúpeľov Smrdáky v priebehu rokov budovania zrástol s obcou a spolu predstavujú pokojné, tiché miesto uprostred idylicky zvlnenej vidieckej krajiny západného Slovenska.

Čarovný rozsiahly kúpeľný park prechádza postupne do otvorenej panenske prírody. Mierne klimatické podmienky, pokoj a čistý vzduch priaznivo vplývajú nielen na liečebu, ale aj na relaxáciu pacientov a kúpeľných hostí.
Kúpele Smrdáky sú známe jedinečným zložením prírodnej minerálnej vody zo svojho prameňa s vysokým obsahom sírovodíka. Ďalším prírodným liečebným médiom sú účinné sírne peloidy: bahenné usadeniny odtekajúcej liečivej vody. Používajú sa vo forme rozličných zábalov. Kúpele Smrdáky patria medzi najúčinnejšie slovenské kúpele pre liečbu:

  • neinfekčných kožných chorôb
  • ochorení pohybového aparátu

Vo svete neexistuje vhodnejšie a výhodnejšie miesto pre liečenie chronických kožných ochoreníUpozornenie: Kúpele nie sú vhodné pre ľudí trpiacich astmou – sírovodík z mimoriadne koncentrovanej vody by mohol chorobu zhoršiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *