Kúpele Sliač

Kúpele Sliač sú termálne kúpele lokalizované v meste Sliač vo Zvolenskej doline, na oboch brehoch rieky Hron. Nachádzajú sa medzi dvoma mestami: Banskou Bystricou a Zvolenom, v nadmorskej výške 373 metrov nad morom. Sliač obklopuje Slovenské rudohorie, Kremnické a Štiavnické vrchy. Mesto sa rozprestiera pri rieke Hron, kúpele Sliač sú na ľavom brehu, obklopené listnatým lesom.

Kúpele na Sliači sú úzko špecializovaným kúpeľným liečebným ústavom so starou tradíciou, s vysokou úrovňou diagnostiky a s modernými metódami individuálnej komplexnej balneoterapie na liečbu pacientov s chorobami obehových ústrojov.
Kúpele Sliač sú známe už vyše 760 rokov vďaka liečivým účinkom minerálnych vôd. Pozoruhodné termálne a minerálne pramene uprostred močaristých lúk a strání nad dedinou.

Termálne pramene Sliaču boli známe už v dávnej minulosti. Predovšetkým časť Rybáre vzbudzovala záujem okolitého obyvateľstva, a to vďaka veľkému úhynu vtákov a malých zvierat, ktorých telá sa nachádzali v okolí prameňov. Smrť týchto zvierat spôsoboval voľný oxid uhličitý, o ktorom obyvatelia Sliaču však nevedeli, a tak o tejto lokalite vzniklo veľa povier a povestí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *