Aquapark Turčianske Teplice

Termálne kúpalisko s kapacitou 1800 ľudí v Turčianskych Tepliciach poskytuje dostatok športových atrakcií a atraktívne lezecké centrum. Areál tvoria dva bazény, a to 50-metrový plavecký s teplotou vody okolo 27 °C a 20-metrový detský, ktorý je o stupeň teplejší. Plusom strediska je večerné kúpanie a výbava pre športovcov. K dispozícii je volejbal, stolný tenis, petanque, basketbal a minigolf. Pre tých, ktorých tešia výšky, je skvelou atrakciou lezecké centrum.

Návštevníci si môžu vyskúšať dva tobogany, jeden „MOVIE TOBOGAN“ so špeciálnou videoprojekciou a druhý nazvaný „KAMIKADZE“ s odvážne strmým sklonom. Ďalej sa môžu vyšantiť v troch vonkajších bazénoch,  v plaveckom bazéne s chrličom, alebo v bazéne s atrakciami ako divoká rieka, hojdací záliv, vodné delo s chrličom, vodné lehátka a šmykľavka, ako aj v treťom detskom bazéne. Vo vnútorných priestoroch nájdete tiež sedací bazén kruhového tvaru s masážnymi tryskami a svetelnými efektmi. Jedinečná minerálna voda, ktorá vyviera z Turčianskych prameňov, má najmä vďaka vysokému obsahu vápnika, horčíka a fluóru liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, obličiek a močových ciest ale aj ochorenia urologické, nervové či gynekologické. V jednom jej litri sa nachádza až 1520 mg minerálnych látok a jej teplota sa na prameni pohybuje od 43 do 46°C.

Aquapark ponúka veľké množstvo pobytov a príjemné ubytovanie v hoteloch a penziónoch, ktoré poskytujú wellness služby a pokojnú atmosféru v okolí aquaparku. V okolí aquaparku, ktorý sa rozprestiera v Turčianskej kotline, sa nachádza množstvo zaujímavostí a historických pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *