Kúpalisko Santovka

Areál kúpaliska s kapacitou 3000 ľudí je upravený a tvorí ho niekoľko bazénov. Najväčší plavecký má 50 m, rodinný a detský približne 20 m. Okrem toho tu nájdete 4 sedacie nádrže a krytý bazén, ktorý je prístupný celoročne. Termálny prameň s teplotou 27 °C a vysokým obsahom vápnika neznesie chlór, a tak v bazénoch z hygienických dôvodov vymieňajú vodu každý deň.

Termálne kúpalisko je pomenované podľa obce Santovka, ktorá sa rozprestiera na juhu Slovenska juhovýchodne od Levíc.

Plavecký bazén – 50 m dlhý s minimálnou hĺbkou vody 1,5 m a maximálnou 2,5 m – je určený predovšetkým na aktívne plávanie.
Rodinný bazén s hĺbkou vody 1,4 m je určený rodinám s deťmi a pre zábavu s plaveckými pomôckami.
Detský bazén s hĺbkou 40 cm je určený pre deti do 10 rokov. V strede bazéna si deti obľúbia vodný hríb, z ktorého tečie voda.

Jedinečnosťou termálnej vody je jej biologická aktivita a prenikanie prírodných minerálnych látok pokožkou priamo do tela, pričom pomáha zmierňovať prejavy chorôb pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému, reumatických ochorení, alergií.

Podľa názvu obce bola pomenovaná aj známa minerálna voda Santovka. Voda z vrtu sa nachádza priamo v areáli kúpaliska. V areáli sú 4 bazény. Okrem nich sú tu travertínové sedavé bazéniky z prírodného kameňa. Do týchto bazénikov prúdi stále čerstvá voda priamo z prameňa. Nájdete tu 2 masážne vodopády a masážne sprchy, ktoré sú vybudované z prírodného kameňa a tečie tu čistá Santovská voda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *