kupalisko Dudinka

Kúpalisko Dudinka Dudince sa nachádza vo východnej časti najjužnejšej oblasti Slovenska, blízko hraníc s Maďarskom, 17 km severne od Šiah v okrese Krupina. Leží v oblasti s mimoriadne teplou klímou v nadmorskej výške 140 m n.m.

Kúpalisko má pre každého niečo. Neveľký, ale veľmi čistý a útulný areál si získal srdcia rodín s deťmi (je tu bazénik aj pre najmenších návštevníkov). Deti do 120 cm majú vstup grátis. Väčšie deti aj dospelí ocenia rekreačný a atrakciový bazén.
Seniori najviac obľubujú sedací bazén s minerálnou vodou. Veľkú časť klientely tvoria kúpeľní a hoteloví hostia Miestna dudinská minerálna voda lieči ochorenia pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému a nervového systému. Návštevníkom kúpaliska je k dispozícii v sedacom minerálnom bazéne, využiť ho môžu osoby od 15 rokov. Ostatné bazény sú napustené obyčajnou vodou.

V areáli sa nachádzajú 4 bazény, tobogán, šmýkačka, lehátka, slnečníky, 2 bufety, hygienické zariadenia, šatne, ihrisko na plážový volejbal, betónové ihrisko na rôzne druhy športov, detské ihrisko. Vôkol kúpaliska je krásna príroda. Parkovať sa nedá priamo pred kúpaliskom, ale v jeho blízkosti na stráženom aj na nestráženom parkovisku. Kúpalisko je vhodné hlavne pre rodiny s deťmi. Novučký rekreačný areál nesie meno víly Dudinky, ktorej Dudince podľa známej legendy vďačia za liečivú silu miestneho prameňa. Slnečné lúče, príjemný dotyk vody a pestré možnosti občerstvenia sú zárukou nezabudnuteľných momentov pre malých i veľkých návštevníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *