Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele sú časť mesta Bardejov na Slovensku. Ležia asi 5 km od mesta Bardejov, v blízkosti je pohorie Magura, ktoré chráni mesto pred vetrami a poveternostnými zmenami. S vlastným mestom sú spojené autobusmi MHD. V areáli sú okrem kúpeľných domov, hotelov aj dve kúpaliská a dve expozície Šarišského múzea v Bardejove – národopisná a skanzen – múzeum ľudovej architektúry.

Nový komplex slúži na regeneráciu tela a duše, ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu, ale aj návštevníkom a hosťom z celého regiónu a zahraničia. Obsahuje vodný svet a saunový svet. Vodný svet tvoria tri bazény.
Popri histórii a starej tradícii sa dnes šíri dobrý zvuk mena Bardejovských kúpeľov hlavne preto, že sú moderne vedeným, dobre organizovaným kúpeľným liečebným ústavom, v ktorom sa poskytuje komplexná kúpeľná liečba na vysokej medicínskej úrovni pacientom s chorobamitráviacich ústrojov, nešpecifických chorôb dýchacích ciest a stavmi po celkovej fyzickej a duševnej vyčerpanosti. Bardejovské Kúpele spĺňajú predpoklady tak na balneologické, ako aj na klimatické kúpeľné miesto. V centrálnej parkovej časti kúpeľov vyviera šesť prameňov minerálnych vôd. Neodmysliteľným zážitkom v Bardejovských Kúpeľoch je prechádzka krásnymi kúpeľnými parkami a rôznymi lesnými cestičkami, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli kúpeľov.

V súčasnosti tvorí kúpeľný areál súbor starších a moderných objektov zasadený do najstaršieho kúpeľného parku na Slovensku. Najkrajšou stavbou Bardejovských kúpeľov je liečebný dom Astória s prvkami secesie, najživším miestom areálu je moderná kúpeľná kolonáda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *